ChatGPT a jiné myslící stroje ve vzdělávání

Jan Kršňák

Za žáky píší domácí práce umělé inteligence (AI). Za učitele dělají přípravu na hodiny a sledují učební pokroky studentů. Veškerá školní administrativa je automatizovaná. Taková je představa zavádění AI do vzdělávacího systému. Jedná se o vzdálenou, anebo blízkou budoucnost?

Zveřejněno 31.3.2023

Délka videa: 01:52:49

Garance

Co se na webináři dozvíte?

ChatGPT je strojový generátor textů, je první AI, kterou široce zaregistrovala veřejnost, ale vůbec není první AI.

  • Co se mění, pokud nyní stroje umí číst a psát stejně dobře jako člověk?
  • Co nám přináší poznání, že člověk už není jediným, kdo má dar řeči a myšlení?
  • Jaké výzvy přináší setkání lidského a nelidského rozumu, a co to znamená pro roli pedagoga?

On-line semináře - vzdělávejte se kdekoliv

On-line seminář neboli webinář je způsob vzdělávání přes internet vedený lektorem v reálném čase. Zúčastnit se ho můžete kdekoliv. Stačí Vám k tomu jen počítač s internetem a sluchátka. Během školení můžete lektorovi položit dotaz prostřednictvím chatu či mikrofonu. On-line semináře probíhají v aplikaci Cisco Webex, You Tube nebo MS Teams. Odkaz pro přihlášení do virtuální místnosti Vám zašleme nejpozději den před konáním semináře na e-mailovou adresu uvedenou v objednávce.

Kapitoly videa

Lektor

Jan Kršňák

Jan Kršňák

se zabývá vlivem digitalizace společnosti na lidský život. Je zakladatelem projektu Digiděti, v jehož rámci lektoruje besedy pro rodiče, pedagogy, žáky, studenty a další, kteří mají zájem zorientovat se v problematice pronikání digitálních technologií do jejich každodennosti. Věnuje se též intuitivní pedagogice a inovativnímu vzdělávání. Je autorem knihy Digiděti a spoluautorem knihy Jak se učí živě?