Integrace dětí cizinců do českých škol

Mgr. Marika Kropíková

Vzhledem k aktuální situaci lze očekávat, že tento trend nabere významně na síle. K úspěšnému začlenění a vzdělávání dětí cizinců je nezbytné, aby kromě těchto žáků dostali adekvátní podporu i jejich učitelé.

Úterý 10.1.2023

On-line seminář Vám poskytne základní vhled do problematiky včetně konkrétních návodů, jak si poradit v náročných situacích, a tipů, kde hledat důležité informace.

Obsah online semináře:

• Legislativní vymezení problematiky dětí a žáků cizinců s odlišným mateřským jazykem (OMJ) – nejdůležitější předpisy a vztahy mezi nimi
  • Klima školy a začleňování dítěte s OMJ do kolektivu