Jak zvládat agresi dětí ve školním prostředí

Mgr. Marika Kropíková

Odpovídáme na otázky pedagogů spojené se vzrůstajícím počtem případů agresivity u dětí a mládeže a důsledky pro jejich další vývoj. Definujeme příčiny agresivního chování z hlediska vlivů dědičnosti, rodinného prostředí a společnosti. Přiměřené chování učitele při řešení těchto situací může vést ke zmírnění vyhrocených situací. Práce pedagogů tak obsahuje i základní dovednosti při řešení konfliktních situací a předpokládá znalosti forem agrese, podnětů a spouštěčů agresivního chování.

Zveřejněno 15.6.2021

Seznámíte se se základní terminologií, agresivitou a trestem, způsoby a formou trestání, pravidly při používání trestů, alternativními možnostmi řešení agrese. Rozebereme konkrétních modelové situace v pedagogické praxi.

Mgr. Marika Kropíková

Speciální pedagožka se zaměřením na logopedii, psychopedii a etopedii. V současné době se věnuje vzdělávání dospělých, i pedagogů. Od roku 2016 je soudní znalkyní pro oblast školství a školské legislativy.