Přímá pedagogická činnost zástupců ředitele od 1. září 2022

JUDr. Hana Poláková

Vláda schválila novelu nařízení vlády č. 75/2005 Sb., kterým se stanoví týdenní rozsah přímé pedagogické činnosti, s účinností od 1. 9. 2022. Pro přípravu nového školního roku je nezbytné se s ním seznámit a reagovat na změny především v týdenní rozsahu přímé pedagogické činnosti zástupců ředitele. Na webináři zjistíte i pracovněprávní důsledky přijatých změn.

Zveřejněno 15.6.2022

Připravte se na revoluční změnu už teď - času je méně, než se zdá. Novela je účinná už od 1. září.

Novela nařízení č. 75/2005 Sb. přinese od září velké změny zejména v pravidlech pro stanovení počtu vyučovacích hodin zástupců ředitele školy a vedoucích učitelů praktického vyučování. Bude pro ně zřizováno tzv. konto odpočtů vyučovacích hodin za týden. Velké pravomoci dává řediteli školy.

JUDr. Hana Poláková

Lektorka dlouhodobě přednáší problematiku právních předpisů majících dopad do výchovy a vzdělávání. S řediteli škol a školských zařízení konzultuje jejich dotazy z oblasti pracovního práva, správního řízení, aplikace školských předpisů. Řadu let pracovala jako vedoucí odboru školství, spolupracovala s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v pracovních skupinách. Díky této praxi získala ucelený přehled o problémech, se kterými se zejména ředitelé škol a školských zařízení a jejich zřizovatelé potýkají.