Základy pohybových činností u dětí předškolního věku

Zajímají Vás možnosti, limity i rizika pohybových činností a základů sportovní přípravy u dětí předškolního věku? Chcete se ujistit, že v oblasti denního režimu zohledňujete správně fyziologická specifika dítěte a nabrat inspiraci pro další práci?

Úterý 27.9.2022

On-line seminář již proběhl.

• Legislativní rámec vyhlášky č.410/2005 Sb., o hygienických požadavcích na prostory a provoz zařízení a provozoven pro výchovu a vzdělávání dětí a mladistvých, v aktuálním, platném znění.
  • Denní režim, biorytmus a fyziologie dítěte předškolního věku.
  • Psychomotorický vývoj od 2 let věku dítěte.
  • Specifika pohybových činností v mateřské škole.
  • Základní metodika tělovýchovných chvilek.
  • Zásady při učení pohybu.
  • Základní pravidla metodiky pohybových činností u dětí od 2 let věku.
  • Předcházení úrazům.

BONUS pro účastníky:

Účastníci získají metodický materiál, využitelný v pedagogické praxi:

• Motivované rozcvičky.
  • Pedagogika volného času.

Pro koho je on-line seminář určen:

Učitele zařízení předškolní výchovy a vzdělávání. Chůvy dětských skupin. Studenty středních, pedagogických škol, se zaměřením na předškolní pedagogiku. Asistenty pedagoga.