Pod pokličku Montessori

Vlasta Hillebrandová

Je Montessori vzdělávání vhodné i pro dnešní děti? Není to pouze utopie? O čem vlastně tato metoda je? Co vše je potřeba pro její aplikaci?

Zveřejněno 14.12.2021

V rámci tohoto webináře máte možnost se to a mnohé jiné dozvědět. Povíme si o jednotlivých oblastech i některých principech. Pomocí fotografií a videí budete moci nahlédnout do připraveného prostředí MŠ Montessori v Jablonci nad Nisou. Na Vaše zvídavé otázky se těší ředitelka této mateřské školy, lektorka a členka vedení Montessori ČR Vlasta Hillebrandová. Jestli Vás Montessori pedagogika oslovuje a chtěli byste se o ní dozvědět více, určitě se přihlaste, nemůžete být v lepších rukou.

Vlasta Hillebrandová

je jednou z prvních lektorek Montessori pedagogiky u nás, od roku 1997 je ředitelkou MŠ Montessori Jablonec nad Nisou. Je členkou výboru Společnosti Montessori ČR a zároveň lektorkou kurzů pořádaných touto společností. Při přednáškách a výuce spolupracuje s Technickou univerzitou Liberec (pedagogická fakulta); Střední pedagogickou školou Liberec a s Univerzitou Hradec Králové, (pedagogická fakulta). Vlasta vede informativní kurzy pro rodiče a další zájemce, přednáší v České i Slovenské republice a publikuje v odborných časopisech. V roce 2020 vydala brožuru "Montessori inspirace pro mateřské školy".